Sezon roweru miejskiego zbliża się wielkimi krokami

25.03.2019

1 kwietnia startuje drugi sezon Płockiego Roweru Miejskiego. System zostanie rozbudowany – do dyspozycji użytkowników będzie 287 rowerów, w tym rowery wyposażone w fotelik do przewożenia dzieci. Będzie je można wypożyczyć na 29 stacjach.

Płocki Rower Miejski powraca w nowe, większej odsłonie. Wraz z początkiem sezonu zostaną uruchomione dwie nowe stacje Harcerska-Żelazna i Przemysłowa-NSZ, a liczba rowerów wzrośnie o 20 sztuk. To kolejna już rozbudowa uruchomionego w sierpniu zeszłego roku systemu – we wrześniu ubiegłego roku uruchomione dwie stacje – jedną przy sklepie Decathlon, a drugą w Nowym Gulczewie.

Od 1 lipca br. system ulegnie dalszej rozbudowie. Nowa stacja z 10 rowerami zacznie funkcjonować przy ul. Górnej. W systemie będzie więc 297 rowerów na 30 stacjach.

„System Płockiego Roweru Miejskiego okazał się absolutnym przebojem” – przypomina prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. „System uruchomiliśmy, oddając jednocześnie wiele dróg rowerowych wraz z główną magistralą rowerową. Połączenie tych dwóch inwestycji właśnie przyniosło tak dobre rezultaty. Płocczanie masowo zaczęli jeździć rowerami. Sam również często z roweru miejskiego korzystałem i zamierzam korzystać.”

„Płocki Rower Miejski to wciąż młody system, tym bardziej cieszymy się, że już jest rozbudowywany. To z pewnością również efekt jego popularności. W zeszłym roku przez niespełna cztery miesiące rowery wypożyczono 145 tysięcy razy, a w systemie zarejestrowało się ponad 14 tysięcy użytkowników. W tym sezonie z rowerów będzie można korzystać przez osiem miesięcy, liczymy więc, że dołączą kolejni użytkownicy” – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska, operatora Płockiego Roweru Miejskiego.

Rower może wypożyczyć każdy zarejestrowany użytkownik. Można skorzystać z konta założonego w systemie Płockiego Roweru Miejskiego lub innego systemu Nextbike. Nowi użytkownicy mogą zarejestrować się korzystając ze strony internetowej PlockiRowerMiejski.pl, aplikacji Nextbike, lub – po uruchomieniu systemu – jednego z terminali stacji wypożyczeń. Należy pamiętać, że aby wypożyczyć rower na koncie w systemie trzeba mieć co najmniej 10 złotych.

Rower wypożyczamy korzystając z aplikacji mobilnej Nextbike lub terminala. Wystarczy zalogować się w aplikacji i zeskanować kod QR. W przypadku terminala należy wpisać swój numer telefonu, kod PIN do systemu i numer wypożyczanego roweru. Potem wypinamy rower z elektrozamka i możemy udać się na przejażdżkę. Rower zwracamy wpinając w elektrozamek na dowolnej stacji Płockiego Roweru Miejskiego.

Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne. Po ich przekroczeniu opłaty są naliczane zgodnie z cennikiem.

Sezon Płockiego Roweru Miejskiego potrwa do końca listopada.

  • flagPl
  • flaggb