Rowerem do Galerii Mazovia – nowa stacja rowerowa w Płocku

21.08.2019

21 sierpnia płocka sieć rowerowa powiększyła się o nowe miejsce wypożyczeń, które powstało dzięki współpracy operatora systemu, Nextbike Polska  z  Galerią Mazovia. To już 31. punkt na mapie miejskiej wypożyczalni.

Najnowsza stacja Płockiego Roweru Miejskiego to trzecia w mieście wypożyczalnia, która powstała dzięki wsparciu sponsorów. Pojawiła się w rok po uruchomieniu całego systemu. Ulokowana jest tuż przy Galerii Mazovia przy ul. Wyszogrodzkiej 127, przy wejściu głównym od skrzyżowania z al. Armii Krajowej.

Razem ze stacją do systemu roweru miejskiego zostało włączonych 7 nowych jednośladów. Stacja dysponuje 10 miejscami do przypięcia pojazdów. W związku z tym, od tej pory Płocki Rower Miejski składa się z 31 stacji i 304 jednośladów.

Galeria Mazovia od lat angażuje się w działania na rzecz środowiska, dlatego cieszymy się, że jedna ze stacji roweru miejskiego znajduje się przy naszym centrum handlowym– mówi Izabela Tucholska-Oleszczuk, Dyrektor Galerii Mazovia – Tematyka rowerowa jest nam szczególnie bliska, chociażby ze względu na naszą akcję “Rowerowe wakacje”, w ramach której namawiamy rodziny do aktywności fizycznej, a jednocześnie zadbania o ekologię. Zachęcam wszystkich naszych klientów, aby zatroszczyli się o nasze środowisko i przyjechali na zakupy do Galerii Mazovia rowerem miejskim.

Tegoroczny sezon Płockiego Roweru Miejskiego wystartował z początkiem kwietnia. Od tego czasu odnotowano  200 200 wynajmów, a grono miłośników dwóch kółek PRM powiększyło się o 7,5 tysiąca osób. W sumie, od 2018 roku, wypożyczeń w Płocku było prawie 345 750, a rejestracji – 21 800.

Cieszy nas dynamiczny rozwój wypożyczalni rowerów w Płocku oraz inicjatywa inwestora, Galerii    Mazovia, dzięki której miłośnicy jednośladów wygodnie dojadą na zakupy czy na spotkanie – mówi Aleksandra Myczkowska-Utrata z Nextbike Polska. – Uruchomienie kolejnej wypożyczalni dowodzi, że rower miejski spełnia swoją funkcję i jest potrzebny. Użytkownicy zapewne docenią, że inwestor angażuje się w rozwój ekologicznej komunikacji miejskiej i zapewnia dostęp do nowego punktu wypożyczeń dodaje.

Rower miejski w Płocku funkcjonuje od ponad roku, a dokładnie od 3 sierpnia 2018. W całym mieście na start zainstalowano 25 samoobsługowych stacji wypożyczeń, na których dostępnych było 250 rowerów. W kolejnym sezonie system powiększono i użytkownicy otrzymali do dyspozycji już 30 stacji i  297 jednośladów, w tym rowery wyposażone w fotelik do przewożenia dzieci. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne. Z Płockiego Roweru Miejskiego można korzystać od kwietnia do końca listopada.

  • flagPl
  • flaggb