Płockim Rowerem Miejskim dojedziesz do Nowego Gulczewa

21.09.2018

W piątek, 21 września, uruchomiona została kolejna stacja Płockiego Roweru Miejskiego. Od dziś rowerem można dojechać do Nowego Gulczewa w Gminie Słupno. Stacja PRM została uruchomiona przy skrzyżowaniu ulic Szlacheckiej i Wołodyjowskiego.

Wraz z uruchomieniem nowej stacji system PRM powiększył się również o 10 dodatkowych rowerów. Łącznie można już więc korzystać z 267 rowerów i 27 stacji wypożyczeń. Nowa stacja powstała we współpracy z Gminą Słupno, w granicach której leży Nowe Gulczewo.

„To znakomita wiadomość dla mieszkańców Nowego Gulczewa i całej Gminy Słupno, która wiąże duże nadzieje z rozwojem komunikacji i turystyki rowerowej. Bliskość miasta sprawia, że dla mieszkańców Nowego Gulczewa rower miejski będzie doskonałą alternatywą dla komunikacji samochodowej i autobusowej, aby dojechać do pracy, szkoły, czy pobliskich galerii handlowych. Należy podkreślić, że nasza gmina jest pierwszą gminą wiejską z okolic Płocka, która włączyła się w ten znakomity projekt” – mówi Marcin Zawadka, wójt Gminy Słupno.

Uruchomiony na początku sierpnia Płocki Rower Miejski od pierwszych dni cieszy się wielką popularnością. Przez półtora miesiąca z rowerów skorzystano już ponad 90 tysięcy razy. W systemie zarejestrowało się przeszło 12 tysięcy użytkowników.

„Płocki Rower Miejski jest przebojem. Co ważne, system nie tylko zyskuje nowych użytkowników, ale również rośnie w nowe stacje i rowery. Na początku września uruchomiliśmy stację przy sklepie Decathlon, od dziś rowery można wypożyczać w Nowym Gulczewie. Dzięki temu Płocki Rower Miejski jest jeszcze bardziej praktycznym rozwiązaniem przy codziennych dojazdach” – mówi Marek Pogorzelski z Nextbike Polska, firmy obsługującej Płocki Rower Miejski.

Aby skorzystać z roweru wystarczy się zarejestrować w systemie, np. poprzez stronę PlockiRowerMiejski.pl, i aktywować konto. Należy też zasilić je kwotą co najmniej 10 złotych. Rowery wypożyczamy wpisując na terminalu stacji wypożyczeń numer telefonu, kod PIN i numer roweru. Można też skorzystać z bezpłatnej aplikacji Nextbike na telefony komórkowe. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne.

  • flagPl
  • flaggb