Płocki Rower Miejski już jest!

03.08.2018

Od piątku, 3 sierpnia, można wypożyczać Płockie Rowery Miejskie. W całym mieście zainstalowano 25 samoobsługowych stacji wypożyczeń, na których dostępnych jest 250 rowerów. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne.

Płocki Rower Miejski został uruchomiony przez Nextbike Polska, największą w Polsce firmę zajmującą się bike sharingiem, działającą w ponad 30 miastach w całym kraju. Aby skorzystać z roweru, wystarczy się zarejestrować na stronie internetowej PlockiRowerMiejski.pl i wpłacić minimum 10 złotych opłaty aktywacyjnej. Osoby, które mają już konto w innych systemach Nextbike, mogą z niego skorzystać również w Płocku.

Systematycznie budujemy alternatywę dla samochodu” – mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. „Kolejnym krokiem po odnowieniu taboru Komunikacji Miejskiej, kupnie ekologicznych pojazdów i budowie sieci dróg rowerowych jest uruchomienie systemu Płockiego Roweru Miejskiego. Roweru, który pozwala szybko, ekologicznie i zdrowo poruszać się po mieście. Mam nadzieję, że płocczanie na tyle polubią ten system, że w przyszłym roku będziemy zwiększać liczbę stacji” – dodaje Andrzej Nowakowski.

Dla wielu mieszkańców Płocka system Nextbike nie jest nowością. Ponad 1400 osób korzystało już z naszych systemów w Warszawie, Łodzi i innych miastach. Od dziś będą mogli wypożyczyć rowery również w swoim rodzinnym Płocku” – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska. „Płock to już ósme miasto w Województwie mazowieckim, w którym dostępne będą rowery Nextbike. Od razu zaczynamy od dużego, pełnowartościowego systemu 25 stacji i 250 rowerów. Jestem przekonany, że w Płocku – podobnie jak w innych miastach – rower miejski szybko zyska popularność i będzie jednym z najwygodniejszych sposobów na codzienne dojazdy.

Aby skorzystać z roweru wystarczy na terminalu stacji wypożyczeń wpisać swój numer telefonu, kod PIN, który otrzymaliśmy podczas rejestracji i numer wypożyczanego roweru, po czym wypiąć rower z elektrozamka. Można też skorzystać z dedykowanej bezpłatnej aplikacji Nextbike na telefony komórkowe. Nie trzeba w niej każdorazowo podawać numeru telefonu ani kodu PIN. Wystarczy wpisać numer roweru lub zeskanować kod QR. Zajmuje to tylko kilka sekund.

Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest zawsze bezpłatne. Za nieprzekraczającą godziny przejażdżkę zapłacimy złotówkę. Za pełną drugą godzinę zapłacimy 2 złote, za trzecią 5 złotych, a za każdą następną po 3 złote. Od 61. minuty opłaty są naliczane progresywnie z dokładnością do minuty. Co ważne, gdy stan konta użytkownika spadnie poniżej 10 złotych, należy uzupełnić konto co najmniej do tej kwoty, by ponownie móc wypożyczyć rower.

Stacje Płockiego Roweru Miejskiego zlokalizowano w kluczowych punktach miasta: Stary Rynek, Zalew Sobótka, K. Wielkiego-Dobrzyńska, Medyczna-Szpital, Dobrzyńska-Gałczyńskiego, Łukasiewicza-Orlen Arena, Łukasiewicza-Miodowa, Tysiąclecia-Nowaka, Rembielińskiego-Gawareckiego, Kobylińskiego-Bielska, Jachowicza-Sportowa, Piłsudskiego-Otolińska, Piłsudskiego-Chopina, Piłsudskiego-Dobrowolskiego, Chopina-Dworcowa, Armii Krajowej-Walecznych, Armii Krajowej-Kutrzeby, Jana Pawła II-CM Rodzina, Jana Pawła II-Paderewskiego, Spółdzielcza-Wyszogrodzka, Kilińskiego-Warszawska, Kolegialna-Pl. Obr. Warszawy, Pl. Narutowicza, Sienkiewicza-Tumska i 1 Maja-Królewiecka.

Z Płockiego Roweru Miejskiego będzie można korzystać do końca listopada. W 2019 i 2020 roku sezon roweru miejskiego rozpocznie się już 1 kwietnia.

  • flagPl
  • flaggb