Nowa stacja Płockiego Roweru Miejskiego

05.09.2018

Od dziś płoccy rowerzyści mają do dyspozycji nową stację wypożyczeń Płockiego Roweru Miejskiego. Została ona uruchomiona przed głównym wejściem do sklepu Decathlon przy Trasie ks. Jerzego Popiełuszki 6. Do dyspozycji użytkowników jest też 7 dodatkowych rowerów.

Nowa stacja została uruchomiona dzięki współpracy Nextbike Polska, operatora Płockiego Roweru Miejskiego, z firmą Decathlon. To pierwsza stacja rowerowa w Płocku, w której uruchomienie zaangażował się prywatny biznes.

Jesteśmy firmą, która wspiera codzienną aktywność ruchową mieszkańców, rozpowszechnia zdrowy styl życia i promuje sport. To nasze główne cele, które stały się inspiracją dla lokalnego projektu. Sport jest naszą pasją, którą chcielibyśmy zarazić jak najwięcej osób” – mówi Piotr Pierzgalski, dyrektor sklepu Decathlon Płock.  „Pierwsza patronacka stacja roweru miejskiego jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców i sposobem na poprawę komunikacji w przestrzeni miejskiej wokół sklepu. Chcemy być jeszcze bardziej dostępni dla naszych klientów i użytkowników. Od teraz zakupy u nas staną się jeszcze prostsze

Płocki Rower Miejski to dla mieszkańców doskonały sposób na codzienne dojazdy do pracy, ale też na zakupy. Dla właścicieli sklepów, galerii handlowych, ale też biurowców i zakładów pracy, to również świetny sposób na przyciągnięcie klientów i ułatwienie dojazdów dla pracowników. Decathlon Płock jest tu doskonałym przykładem” – mówi Marek Pogorzelski z Nextbike Polska.

Ze stacji Decathlon Płock można korzystać na tych samych zasadach, co ze wszystkich stacji Płockiego Roweru Miejskiego. Wypożyczyć rower mogą wszyscy zarejestrowani w systemie Nextbike użytkownicy, którzy na swoim koncie mają co najmniej 10 złotych. Zarejestrować można się na stronie PlockiRowerMiejski.pl. Rowery można wypożyczyć poprzez terminal na stacji (wpisując numer telefonu, PIN i numer roweru) lub korzystając z bezpłatnej aplikacji Nextbike na telefony komórkowe. Trwa to zaledwie kilka sekund. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne.

Płocki Rower Miejski został uruchomiony na początku sierpnia tego roku. Rowery wypożyczono dotąd ponad 60 tysięcy razy. W systemie zarejestrowało się już ponad 11 tysięcy mieszkańców miasta.

  • flagPl
  • flaggb