Rozpoczynamy kolejny sezon Płockiego Roweru Miejskiego

31.03.2021

Płock wraca na rowery! Po czterech miesiącach przerwy zimowej, płocczanie będą mogli ponownie korzystać z rowerów miejskich. PRM powróci na ulice 1 kwietnia, chwilę po północy.

Do dyspozycji użytkowników Płockiego Roweru Miejskiego będzie 29 stacji miejskich oraz 2 sponsorskie (Galeria Mazovia oraz Nowe Gulczewo) – to łącznie 307 jednośladów, którymi będzie można podróżować do końca listopada tego roku.

Zasady korzystania z PRM pozostają bez zmian – dalej 20 minut wypożyczenia jest darmowe, a konta użytkowników zarejestrowane w poprzednich sezonach są wciąż aktywne. Aby korzystać z rowerów saldo na koncie użytkownika musi wynosić co najmniej 10 zł, można też przypisać do konta kartę płatniczą bezpośrednio w aplikacji.

Podobnie do ubiegłego roku i w tym, Nextbike dezynfekuje swoje rowery. Odbywa się to podczas ich codziennych kontroli, czy serwisowania. Zespół zajmujący się przeglądem stanu technicznego czy relokacji dba o to, aby rowery były odkażone i bezpieczne.

PKN ORLEN jest w trakcie ustaleń z Nextbike dotyczących uruchomienia stacji rowerowych ORLENU w Płocku. O decyzjach użytkownicy zostaną poinformowani niezwłocznie, jak tylko zostaną podjęte.

  • flagPl
  • flaggb